Maksymalna ilość jednocześnie zamawianych domen wynosi 5. Jeśli chcesz zamawiać więcej napisz do nas.

Zabezpiecz domenę przed porwaniem i zmianą jej ustawień


Co to jest .pl Registry Lock?


.pl Registry Lock to usługa z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie polegająca na możliwości edytowania ustawień związanych z domeną w głównym Rejestrze domeny .pl, NASK.

Niniejsza usługa jest już standardem bezpieczeństwa za granicą, gdzie abonenci korzystają z niej masowo. Addhost przystąpił do programu .pl Registry Lock, a także aktywnie zajmuje się jego wdrażaniem we współpracy z głównym Rejestrem (NASK). Robimy to od samego początku udostępnienia usługi w Polsce.

Rozwiązanie jest skierowane w szczególności do tych, którym zależy na jak największym zabezpieczeniu autentyczności i ciągłości działania powiązanych z domenami usług - swoich serwisów, sklepów, czy platform internetowych, a także firmowych adresów e-mail. Może ono w szczególności zainteresować tych, którzy chcą ograniczyć ryzyko nieautoryzowanych lub zaskakujących zmian dotyczących ich domeny.

Przed czym zabezpieczy Cię .pl Registry Lock?

Blokada przed skasowaniem

Zabezpieczenie przed usunięciem opłaconej domeny.

Kradzieź domeny

Nikt nie przejmie kontroli nad Twoją domeną

Dane abonenta domeny

Zabezpieczenie przed zmianą danych abonenta takich jak: adresu, danych kontaktowych.

Transfer domeny

Blokada transferu domeny do innego Rejestratora wbrew Twej woli.

Zmiana DNS

Brak możliwości zmiany delegacji domeny umożliwiającej wyświetlanie pod Twoim adresem niepożądanych treści.

Serwery nazw

Brak możliwości usunięcia i zmiany IP serwera nazw utworzonego w blokowanej domenie – o ile występuje w jej delegacji.

Dla kogo przeznaczone jest .pl Registry Lock?

Ogólnie rzecz ujmując dla każdego, któremu zależy na jego domenie, ale najbardziej rekomendujemy to naszym Abonentom prowadzącym pod adresem domeny sklepy czy jakiekolwiek inne biznesy, w których przetwarza się dane osobowe klientów. W przypadku porwania domeny - strony internetowe, konta pocztowe i inne powiązane usługi mogą zostać przekierowane na inną lokalizację, dając przestępcy możliwość dowolnego zarządzania znajdującą się tam treścią, w tym: danymi logujących się użytkowników, takie jak loginy i hasła, dane kart kredytowych, czy kont bankowych, co w konsekwencji może Cię narazić na straty finansowe, ale także wizerunkowe.” „.pl Registry Lock to zabezpieczenie domen internetowych na najwyższym poziomie.

Korzystanie z .pl Registry Lock zapewni dodatkową gwarancję dla strategicznych domen.

Ile to kosztuje?

.pl Registry Lock
dotyczy również IDN
Cena włączenia
Każdorazowe uruchomienie usługi 199.00 zł netto
244.77 zł brutto

Krok 1

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Krok 2

Weryfikacja Abonenta i złożenie wniosku o uruchomienie usługi.

Krok 3

Aktywacja blokady - Twoja domena jest zabezpieczona. Brak możliwości działań takich jak usunięcia domeny, zmiany abonenta, zmiany danych abonent

Zamawiam .pl Registry Lock

Jak długo działa .pl Registry Lock?

.pl Registry Lock działa od momentu jego aktywacji do momentu jego dezaktywacji. W obu przypadkach otrzymasz wiadomość z Rejestru domeny .pl na adres e-mail, który przekazałeś nam do kontaktu.

Jaką opłatę będę wnosić za obsługę .pl Registry Lock?

Koszt każdorazowego uruchomienia usługi to 199 zł netto.

O czym muszę pamiętać przed aktywacją .pl Registry Lock dla mojej domeny?

O tym, aby twoje dane przechowywane w Rejestrze domeny .pl były zawsze aktualne i kompletne. Jest to nie tylko Twoje prawo, ale i obowiązek. Pamiętaj też, że .pl Registry Lock blokuje możliwość aktualizacji danych Abonenta i domeny, np. danych adresowych czy zmianę delegacji domeny. Aby tego dokonać, będziesz musiał najpierw zlecić nam dezaktywowanie .pl Registry Lock. Ponowna jego aktywacja jest możliwa na tych samych warunkach jak pierwotnie.

Czy po aktywacji .pl Registry Lock będzie możliwa zmiana moich danych?

Nie. Zmiana danych wymaga dezaktywacji .pl Registry Lock – niezależnie od tego, czy jest to zmiana obowiązkowa (np. zmiana adresu, siedziby, nazwiska lub firmy), czy zmiana wynikająca z Twojej potrzeby (np. zmiana delegacji domeny).

Kiedy muszę zlecić dezaktywację .pl Registry Lock?

W razie konieczności zmiany danych Abonenta zablokowanych przez .pl Registry Lock, niezbędna jest jego dezaktywacja. Obowiązek ten spoczywa na Tobie jako Abonencie domeny .pl, a potrzebę taką zgłaszasz swojemu rejestratorowi. Dotyczy to wszystkich sytuacji związanych ze zmianą danych, niezależnie od tego, czy jest obowiązkowa (np. zmiana twojego adresu lub innych danych kontaktowych, zmiana nazwiska lub firmy), czy też wynika jedynie z Twojej woli (np. chcesz zmienić delegację swojej domeny). Dezaktywację trzeba wykonać także, gdy będziesz chciał dokonać transferu obsługi twojej domeny do innego Rejestratora. Pamiętaj, że dbanie o poprawność i aktualność Twoich danych przechowywanych w Rejestrze domeny .pl jest Twoim obowiązkiem.

Czy dezaktywacja .pl Registry Lock może nastąpić bez mojej zgody?

Tak, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. prawomocny wyrok sądowy, niewywiązanie się z obowiązku aktualizacji danych. Zasadą jest to, że przy założeniu i zdjęciu blokady .pl Registry Lock nie działamy bez twojej inicjatywy.

Co zrobić, gdy dostałem e-mail z NASK w sprawie dezaktywacji .pl Registry Lock, której nie zlecałem?

W takiej sytuacji powinieneś niezwłocznie skontaktować się z nami lub NASK.

Czy .pl Registry Lock zabezpieczy moją domenę przed nieautoryzowanym transferem do innego Rejestratora?

Tak. Dzięki .pl Registry Lock skorzystanie z kodu autoryzującego (tzw. authinfo) w celu transferu obsługi domeny do innego Rejestratora nie będzie możliwe do czasu zdjęcia blokady.

Czy moja domena, zabezpieczona .pl Registry Lock, może zostać usunięta?

Blokada istotnie ogranicza ryzyko usunięcia domeny, jednak nie dotyczy to działań takich jak rozwiązanie umowy w wyniku nieopłacenia domeny za kolejny okres rozliczeniowy, prawomocnego rozstrzygnięcia sądowego czy naruszenia postanowień Regulaminu nazw domeny .pl. W takich sytuacjach może nastąpić usunięcie domeny.

Co zrobić, żeby .pl Registry Lock objął wszystkie elementy blokady?

W tym celu musisz, jeszcze przed aktywacją .pl Registry Lock, ustalić delegację swojej domeny na serwery nazw w niej utworzone, np. dla twojej domeny „registrylock.pl” wskazujesz serwery nazw: „ns1.registrylock.pl” i „ns2.registrylock.pl”. Wskazując serwery nazw, np.: „ns1.registry-lock.pl” i „ns1.registry-lock.pl”, nie zrealizujesz tego celu.

Czy blokada wpływa na zgłaszanie sporów?

Aktywacja i dezaktywacja .pl Registry Lock nie wpływa na możliwość zgłoszenia sporu dotyczącego domeny.