Maksymalna ilość jednocześnie zamawianych domen wynosi 5. Jeśli chcesz zamawiać więcej napisz do nas.

Jak uzyskać kod autoryzujacy authinfo bezpośrednio z eurid?

W przypadku gdy pojawiają się problemy z uzyskaniem kodu autoryzującego do domeny .eu od rejestratora, istnieje możliwość wygenerowania nowego kodu bezpośrednio w EURid. EURid to skrót od The European Registry of Internet Domain Names czyli Europejski Rejestrator Internetowych Nazw. Jest to organizacja odpowiedzialna za nadzór nad rejestratorami domen europejskich. W Polsce nadzór nad domenami polskimi pełni NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa). Aby uzyskać kod autoryzujący należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wchodzimy na stronę https://eurid.eu/pl a następnie klikamy w Moje konto .eu

  eurid-mojekonto

 2. W środkowej części strony odnajdujemy linka „zaloguj się”.

  eurid-rejestrujkonto

 3. Uzupełniamy formularz podając domenę dla której chcemy wygenerować nowy kod autinfo oraz adres email przypisany do kontaktu domeny. Jeżeli nie jesteś pewien jaki adres email jest przypisany do domeny możesz spróbować sprawdzić w bazie WHOIS.

  eurid-utworzkonto

   
 4. Po poprawnym wypełnieniu formularza na adres email powinna przyjść wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Należy kliknąć w link z wiadomości, aby aktywować i ustawić hasło do konta. Jeżeli wiadomość nie dotarła sprawdź czy nie wylądowała w folderze spam.

  eurid-set-password

 5. Teraz możemy się zalogować na stronie https://enduser.eurid.eu/pl/ podając swoją domenę i wcześniej ustalone hasło.eurid-logowanie
 6. W widoku konta klikamy w przycisk "Zamów przekazanie kodu autoryzacji"

  eurid-panel

 7. Klikamy "Generuj nowy kod autoryzacji"

  kod-autoryzujący

Gotowe ;) Po kliknięciu pokaże się kod autoryzujący do domeny. Aby przetransferować domenę .eu do addhost.pl, należy przejść do strony https://www.addhost.pl/domeny/transfer-domeny wpisać nazwę transferowanej domeny oraz kod authinfo. W przypadku domen europejskich transfer odbywa się zawsze z jednoczesnym odnowieniem. Okres ważności domeny zostaje przedłużony o 365 dni. Transfer nie może być dokonany później niż w dniu wygaśnięcia domeny.